Przykłady REwitalizacjii – Projekt na nową stocznię w Szczecinie.

Przykłady REwitalizacji z Polski – Projekt na nową stocznię w Szczecinie.

Zaniedbana stocznia stanie się biznesowym sercem miasta. Projekt wieloetapowej rewitalizacji przygotowała pracownia Chapman Taylor.

 

Projekt na REwitalizację Stoczni w Szczecinie wpadł mi w oko na stronie bryla.pl. Uważam go za bardzo ciekawy, czy stanie się realny to się jeszcze okaże ale już teraz warto się z nim zapoznać i zastanowić się czy nie warto zaimplementować jakieś pomysły ze Szczecina na terenie naszego Nadodrza i okolic Portu.

Poniżej trochę informacji o projekcie i film promocyjny:

Szczecin, podobnie jak Londyn czy Hamburg, jest miastem portowym znajdującym się w głębi lądu – ok. 50 km w linii prostej od Morza Bałtyckiego. W przeszłości jego nadwodne położenie było podstawą jego rozwoju. Miasto będące ważnym punktem na Pomorzu ucierpiało podczas II wojny światowej, jak i po wojnie podczas dewastacyjnej wywózki cegieł z miasta na odbudowę stolicy. Podobnie zniszczona została cała struktura portowa. Polityka władz komunistycznych pozwoliła na odbudowę portowo- stoczniowego wizerunku miasta, choć w zupełnie innej formie. Obecnie gotowy jest projekt ożywienia tej niewykorzystanej części miasta.

 

 

źródło informacji: Bryla.pl

{loadposition NC}