Projekty REwitalizacji Nadodrza – Park Staszica

Projekty REwitalizacji Nadodrza – Park Staszica

 

Już jesienią na Nadodrzu będzie można pojeździć na rolkach, pograć w piłkę lub szachy, czy pobawić się z dzieckiem na placu zabaw. A to wszystko w bezpiecznym otoczeniu – na ogrodzonym terenie i pod czujnym okiem kamer. Właśnie ruszył remont Parku Staszica – dzięki 6 mln złotych ma on stać się miejscem tłumnie odwiedzanym przez wrocławian.

Park Staszica całkowicie zmieni swoje oblicze – na obszarze 4 hektarów pojawią się place zabaw (wyłożone miękką nawierzchnią playtop), ławki i specjalne, wydzielone strefy dla psów z pojemnikami na odchody.

W parku znajdzie się też tor do jazdy na rolkach, wieża linowa i siłownia terenowa. Pogramy tam też w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę, a dla starszych osób przygotowany zostanie placyk ze stolikami, gdzie będzie można zagrać w szachy lub odpocząć w cieniu drzew.

Ważnym elementem wyremontowanego parku będzie zabytkowa fontanna, obecnie bardzo zniszczona, która ma odzyskać swój blask. Cały park będzie ogrodzony, a bezpieczeństwo ma zapewnić monitoring.

Prace budowlane w parku już trwają – robotnicy skuwają chodniki, usuwają stare kosze na śmieci, ławki i inne elementy infrastruktury. Zaczęła się też wycinka zieleni i prace pielęgnacyjne. Remont pochłonie 6 mln złotych i ma się skończyć jesienią bieżącego roku.

Park Staszica to kolejne miejsce, gdzie wrocławianie będą mogli aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu bez konieczności wyjeżdżania z miasta. Podobną funkcję pełni od jesieni 2010 roku wyremontowany Park Staromiejski. Jest w nim plac zabaw im. Alicji w Krainie Czarów, wierna kopia XIX wiecznej fontanny oraz kolorowa karuzela z wizerunkami wrocławskich zabytków.

“Chciałbym, aby do tego ogrodu przychodziły mamy z dziećmi, które w spokoju będą mogły napić się kawy lub herbaty podczas, gdy dzieci będą bezpiecznie się bawić” – mówił na otwarciu Ogrodu Staromiejskiego prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.


Źródło artykułu i zdjęć: tuWroclaw.com

{loadposition NC}