Jak ustrzec się przed kradzieżą? Czy monitoring jest skuteczny? Jak powinniśmy sami zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Jak ustrzec się przed kradzieżą?

Czy monitoring jest skuteczny?

Jak powinniśmy sami zadbać o swoje bezpieczeństwo?

 

W imieniu organizatorów spotkania Redakcja Serwisu REwitalizacjaNadodrza.pl zaprasza wszystkich mieszkańców Nadodrza oraz zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 23 lutego o godzinie 17:30 w Infopunkcie Nadodrze, na ul. Łokietka 5 we Wrocławiu.

 

Na Nadodrzu realizowane są liczne projekty społeczno kulturalne, wdrażany jest także program rewitalizacji infrastrukturalnej. Jednak poziom bezpieczeństwa zamiast wzrastać spada. Jak wynika z danych Komendy Policji Wrocław Ołbin w minionym roku wzrosła liczba przestępstw dotykających mieszkańców Śródmieścia.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Nadodrza do udziału w dyskusji na temat poziomu bezpieczeństwa na Nadodrzu. W spotkaniu wezmą udział: Katarzyna Szpikowska – Zając z sekcji prewencji Komendy Wrocław Ołbin, Radosław Szmit – niezależny specjalista  zajmujący się bezpieczeństwem imprez masowych (Towaszystwa Upiększania Miasta Wrocławia), Wioletta Bodnar – zastępca kierownika ZTPS 7 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i animatorka lokalna na osiedlu Nadodrze oraz Jerzy Sznerch – przewodniczący Rady Osiedla Nadodrze.

 

Eksperci i praktycy zastanowią się, jakie metody przeciwdziałania przestępczości mogą być podejmowane na Nadodrzu – przez samych mieszkańców, ale także jak usprawnić współpracę z policją. Czy zaplanowany w ramach rewitalizacji monitoring będzie zapobiegać przestępczości? W jaki sposób możemy czerpać z doświadczeń Wielkiej Brytanii? Jakie zmian w systemie pracy policji mogłyby pomóc?

 

Kiedy: 23 lutego, godzina 17:30

 

Gdzie: Infopunkt Nadodrze – Łokietka 5/1

 

Źródło: Infopunkt Nadodrze – Łokietka 5;

{loadposition NC}